Cezary Siess

Cezary Siess (ur. 15 marca 1968 w Gdańsku), Brązowy medalista olimpijski z Barcelony 1992


nauczyciel wf, przedsiębiorca, szermierz gdańskiego AZS - AWF,
Urodzony: 15 marca 1968 w Gdańsku (syn Jana i Zofii),

Absolwent: miejscowego Technikum Samochodowego (1988) i AWF im. Jędrzeja Śniadeckiego (1996), gdzie otrzymał tytuł magistra wf.

Szermierz (181 cm, 65 kg) AZS - AWF Gdańsk (1980-1992).
 
Fechtunku nauczył się w zasłużonej na tym polu szkole podstawowej nr 70 w Oliwie pod okiem Roberta Dziengo, a po jego odejściu ze szkoły pieczę nad uzdolnionym i wyróżniającym się uczniem przejął trener Stanisław Szymański (syn Sybiraczki, która po wojnie osiadła nad Odrą, przyjechał do Gdańska ze Szczecina) i był z zawodnikiem aż do końca jego (przedwcześnie zakończonej) kariery sportowej. Szermierz uniwersalny.


Mistrz Polski we florecie (1990) i drużynowy wicemistrz w szpadzie (1988). Srebrny medalista MŚ w Lyonie (1990) w drużynie floretowej. Nie dotrwał do kolejnej olimpiady. Musiał wybierać między sportem a pracą. Przedsiębiorca (naprawa drukarek komputerowych). Sponsoruje i organizuje turnieju szermiercze. Żonaty (Justyna), ma córkę (Karolina) i syna (Michał). Utrzymuje kontakt ze szkołą, gdzie uczył się szermierki, a do której uczęszcza jego córka (idzie w ślady ojca).